Lakmusz

Ki az a fideszes háttérember, akinek a neve Magyar Péter állítólagos Rogán-jegyzőkönyvében is előkerül?
Dukász Magor többmilliárdos bevételt és több száz milliós profitot termelő cégei fontos szerepet játszhatnak a kormány digitális kampányaiban. A Lakmusz a Magyar Péter által közzétett iratról és arról is kérdezte Dukászt, hogy az ő irodájában járt-e nemrég Rogán Antal.

A Belügyminisztérium is kapott abból a másfél milliárd euróból, amit Orbán Balázs szerint az EU „genderérzékenyítésre” költ
Orbán Balázs és a közmédia is félrevezetően állította, hogy egy uniós biztos másfél milliárd eurós „genderérzékenyítési” támogatást jelentett be a Pride-on. Valójában az EU esélyegyenlőségi programjából Magyarországra jutó összegnek csak töredéke került kimondottan LMBTQ-szervezetekhez. Jött pénz a kormányhoz is a romák felzárkóztatására.

A magyar kormány ukrán vendégmunkások tömegeivel riogat, miközben azok már inkább továbbállnak Nyugatra

„Ezt a tudást az iskolában nagyon korlátozottan kapják meg”

Egy debreceni önkéntes sorra készíti a tiszás AI-kampánydalokat, Magyar Péter is vonult már a zenéjére

A Google valamiért művészet és éjszakai élet kategóriába sorolta a Magyar Pétert Zelenszkijjel összemosó hirdetést

Több ezren megosztották az erről szóló videót, de valójában nincs gigantikus O1G-felirat a Széll Kálmán téren
AFP - TÉNYKÉRDÉS
A Lakmusz egy EU-s projekt, a HDMO keretében több szervezettel közösen dolgozik a hamis és félrevezető információk terjedése ellen. Itt olvashatók a HDMO másik tényellenőrző partnere, az AFP legfrissebb cikkei.
Kövess minket
Ne maradj le egy anyagunkról sem, kövess minket máshol is!
Rólunk
A Lakmusz célja, hogy megbízható, ellenőrzött információkat közöljön és elősegítse a tényeken alapuló közbeszédet.
Újságíróink azt vizsgálják, hogy a nyilvánosságban terjedő állítások mögött milyen tények és bizonyítékok állnak (vagy nem állnak), igazat mondanak-e azok, akiknek a szava sokakhoz eljut.
Más anyagainkban - a konkrét állításokon túllépve - feltárjuk, hogyan terjed a dezinformáció, hogyan hat a mindennapjainkra, mi kell a tudatos médiafogyasztáshoz, és folyamatosan vizsgáljuk, hogyan juthatunk közelebb egy szabad és biztonságos információs ökoszisztémához.
Ha többet szeretnél megtudni arról, hogyan dolgozunk, olvasd el a részletes módszertanunkat!
Lépj velünk kapcsolatba!
Olyan információval találkoztál az interneten, ami hamis vagy félrevezető lehet, vagy csak nem vagy biztos a hitelességében? Küldd el nekünk a [email protected] e-mail címre! Ugyanitt keress minket, ha egy már megjelent cikkünkhöz szólnál hozzá, vagy ha elemző, tényfeltáró anyagainkhoz szeretnél tippeket adni.