IMPRESSZUM

Lakmusz.hu

Zöldi Blanka - főszerkesztő
e-mail: zoldib@lakmusz.hu

Neuberger Eszter - szerkesztő, újságíró
e-mail: neubergere@lakmusz.hu

Fülöp Zsófia - újságíró
e-mail: fulopzs@lakmusz.hu

Német Szilvi - újságíró, médiakutató
e-mail: nemetsz@lakmusz.hu

Teczár Szilárd - újságíró
e-mail: teczarsz@lakmusz.hu

Totth Benedek - újságíró
e-mail: totthb@lakmusz.hu

Alapító, stratégiai tanácsadó

Erdélyi Péter

Sitebuild és üzemeltetés

ePressPack

Design

Bukta Anikó

A Lakmusz szervezeti felépítése és működési szabályai itt találhatók.

Kiadja a Magyar Jeti Zártkörűen Működő Részvénytársaság
Kiadásért felelős személy: Kardos Gábor vezérigazgató
Telefon: (1) 796-8199
Fax: (1) 799-8569
Adószám: 24298083-2-42
Cégjegyzékszám: 01-10-048381
Székhely: 1066 Budapest, Jókai utca 6.

A Lakmusz a Magyar Digitális Média Obszervatórium (HDMO - Hungarian Digital Media Observatory) projekt részeként működik, az Európai Bizottság résztámogatásával. A projekt keretében öt másik szervezettel dolgozunk együtt a hamis és félrevezető információk terjedése ellen Magyarországon (Political Capital, Mérték Médiaelemző Műhely, AFP, Idea Alapítvány, Epresspack).

A Lakmusz a Nemzetközi Tényellenőrző Hálózat (International Fact-Checking Network, IFCN) tagja, munkánk során betartjuk az IFCN etikai szabályzatát (Code of Principles). A Lakmusz szerkesztőségi módszertana és etikai alapelvei itt olvashatók.

MUNKATÁRSAINKRÓL

Erdélyi Péter - Pályáját a 2000-es évek elején a Magyar Hírlapnál kezdte, később dolgozott a Népszabadságnál és a Blikknél is. 2010 és 2013 között a mainap.hu főszerkesztője, majd 2013-tól a 444.hu egyik alapítója. Az Oxfordi Egyetem ösztöndíjasaként tanulmányozta a politikai nyomás alatt működő médiavállalatok finanszírozási modelljeit.

Fülöp Zsófia - A Szegedi Tudományegyetemen filozófiát, az ELTE-n kommunikációt és esztétikát tanult. Újságírással egyetemi tanulmányai alatt kezdett foglalkozni, majd 2013 és 2022 között a Magyar Narancs újságírójaként dolgozott, ahol főként egészségügyről, szociális ügyekről és marginalizált csoportokról írt. 2018 októbere és 2019 májusa között Brüsszelben volt gyakornok, az Európai Parlament webkommunikációs osztályán cikkeket írt és közösségi médiával foglalkozott, majd visszatért az újságíráshoz. 2022 őszétől az Oxfordi Egyetemen működő Reuters Institute ösztöndíjasaként a magyarországi romák médiareprezentációját és a kisebbségi média lehetőségeit kutatta. A Lakmusz csapatához 2023 májusában csatlakozott.

Neuberger Eszter - A 444 szerkesztőségéből érkezett a Lakmuszhoz, ahol leggyakrabban egészségüggyel, oktatással, szegénységgel kapcsolatos cikkeket olvashattatok tőle. A 444 előtt 5 évet dolgozott a főként szociális fókuszú Abcug.hu szerkesztőségében. Újságírói pályája a hvg.hu-nál kezdődött 2013-ban, először gyakornokként, majd állandó külsős szerzőként. Egyetemi tanulmányait az ELTE-BTK Kommunikáció és médiatudomány szakán (BA) és a CEU Kisebbségpolitika/Nationalism Studies (MA) szakán végezte. A Lakmusz újságírójaként a tényellenőrző munka mellett leginkább a médiatudatosság fejlesztésének lehetőségei érdeklik az álhíreknek, dezinformációnak leginkább kitett társadalmi csoportok körében.

Német Szilvi - Újságíró, médiakutató. A Media Universalis Alapítvány kutatójaként csatlakozott a Lakmuszhoz, a csapat tagjaként az álhírek és a dezinformáció terjedését vizsgálja a közösségimédia-kutatás eszközeivel, valamint a technológiai platformok és a rejtőzködő médiaorgánumok szerepével foglalkozik. 2019-től az ELTE Film-, média- és kultúraelméleti doktori programjának hallgatója, ahol online politikai szubkultúrákkal, a populáris kultúra és a politika kapcsolatával, valamint hálózatelemzéssel foglalkozik. 2016-18 között a Kitchen Budapest innovációs laborban, 2018-2020 között a CEU Visual Studies Platformján dolgozott. Társszerzőként jegyzi a tavaly megjelent Toxikus technokultúrák és digitális politika: Érzelmek, mémek, adatpolitika és figyelem az interneten (Napvilág, 2021) című könyvet.

Teczár Szilárd - 2012-ben diplomázott az ELTE-n média és kommunikáció szakon, ugyanebben az évben jelent meg az első cikke a Magyar Narancsban. 2013 és 2022 között a hetilap állandó szerzője volt, belpolitikáról és európai uniós témákról írt. Főként ezekkel a témákkal foglalkozik a Lakmusz újságírójaként is, 2022 októberében csatlakozott a csapathoz.

Zöldi Blanka - A Lakmusz főszerkesztője, közel tíz éve dolgozik újságíróként. 2014-ben az Origónál kezdte pályáját, majd az Abcúgnál dolgozott, később pedig Brüsszelben foglalkozott gazdasági újságírással. 2017-től a Direkt36 oknyomozó központ újságírója, majd szerkesztője volt. Részt vett több nemzetközi nyomozásban és az Orbán család állami üzleteinek feltárásában. Óraadóként rendszeresen oktat egyetemeken, oknyomozó újságírás kurzust tartott például az ELTE-n és a Metropolitan Egyetemen. Főszerkesztőként a Lakmusz tartalmaiért felel, az anyagok szerkesztője.

Lakmusz